Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Evde Kalça Eritme Egzersizleri - Resimli

Merhaba Arkadaşlar;
Biz kadınların çoğunun derdi basen ve kalça bölgesindeki kilolardır. Bunları eritmek zor olsa da imkansız değildir. Yapacağımız egzersizlerle yağ yakmak daha etkili ve sağlıklı olacaktır. Kalça hareketleri evde yapabileceğiniz ve hiç bir alete ihtiyaç duymadan yapabileceğiniz egzersizlerdir. Evde 10 dakikada yapabileceğiniz bu kalça egzersizlerine bir ay boyunca devam edin. Ayrıca haftanın 2-3 günü hızlı yürüyüş ile tamamlayın. Bir ay sonunda farkı göreceğinizi düşünüyorum.

 Evde Zayıflama Hareketleri

ÖNERİLER

  • Kalça hareketlerine başlamadan 1 saat öncesinde hiç bir şey yemeyin.
  • Aç veya tok olmayın. Gün içinde 2,5 litre su içmeye çalışın.
  • İlk başta hareketler biraz zorlayabilir.
  • 1 haftanın sonunda egzersizleri daha rahat yaptığınızı fark edeceksiniz.
  • Televizyon izlerken evde veya bir parkta rahatça yapabilirsiniz.
  • Diyet Listesine yardımcı olarak kullanılabilir.

kalça eritme egzersizleri

Kalça Eritme Hareketleri Nasıl Yapılır?

zayıflama hareketleri
1. Eller belimizde. Sağ ayağınızı yere paralel olacak şekilde açın. 3'e kadar sayın ve sonra ayak değiştirin. Kalça eriten bu hareketi diğer ayakla da yapın. 15 kere tekrarlayın.

bel inceltme hareketleri
2. Eller yine belimizde. Sol ayağın üstünde durarak sağ bacağı yukarı doğru kaldırın. Bu sırada sol ayak üstünde 3 kere zıplayın. Her iki ayak için 15 kere tekrarlayın.

kalça eritme hareketleri
3. Resimdeki dizler bükülü halde duvar kenarı bir yere sırt üstü uzanın. Sağ ayağınızı duvara dayadıktan sonra kalçanızı yukarı kaldırın ve 1 saniye tutun. Sağ ve sol ayak için hareketi tekrarlayın.

kalça eritme hareketleri
4. Ayağınızı havaya kaldırın ve bir yay çizerek aşağı indirin. Bu hareketi her iki ayak için 15 kere tekrarlayın.

kalça eriten hareketler
5. Çömelin, eller ve dizler üzerinde durun. Yukarı doğru bakarak sağ bacağınızı yere paralel olacak şekilde havaya kaldırın. 1 saniye tuttuktan sonra indirin. Sağ ve sol ayak için 10 kere tekrarlayın.

Diğer zayıflama hareketleri için Egzersizler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa
Diyet Evim

Yazar Hakkında

Merhaba ben Deniz. Ev hanımı ve 1 kız annesiyim. 2012'de başladığım zayıflama maceramı 2013 mart ayında bitirdim. Bu süre zarfında 18 kilo verdim. Hala vermeye ve sağlıklı beslenmeye devam ediyorum. Bu süreçte yaşadığım tüm deneyimlerimi ve araştırmalarımı sizlerle paylaşıyorum...
Diyet Evimiz
Facebook Twitter İnstagram
 
Diyet Listesi Copyright © 2016 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı