Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Yağ Yakma Nabız Sayısı Hesaplama

Merhaba Sevgili Diyet Evim Okuyucuları;
Bir çoğumuz vücuttaki yağları yakarak faza kilolardan kurtulmaya çalışırız. Kalp atış sayısının yani nabız sayısının yağ yakmayla yakından ilgili olduğunu biliyor musunuz? Ben de öğrenince çok şaşırmıştım. Yağ yakma nabız sayısı hakkında yazıyı okuyunca siz de şaşırabilirsiniz.

Egzersiz veya spor yaparken önce karbonhidratları yakarız. Yaklaşık 20 dakika sonra proteinler ardından da yağ yakmaya başlarız. Bu yüzden genelde en az önerilen egzersiz süresi 45 dakikadır. 45 dakikadan önce bitirilen egzersizlerin çok fazla faydalı olduğunu söyleyemeyiz.

Yağ yakmayla nabız sayısı çok yakından ilgilidir. Vücudun spor ile form tutması belli bir seviyeye gelince yağ yakma işlemi de otomatik olarak devreye girer. Yağ yakma nabız sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin metabolizma hızı ne kadar yüksek ise yağ yakma durumu da o kadar erken başlar.

Yağ Yakma Nabzı
Yaşınız
Alt Sınır
Üst Sınır
nabız sayısı

Yağ Yakma Nabız Sayısı Hesaplayıcı'yı bir örnekle açıklayalım.
30 yaşında olduğunuzu düşünürsek yağ yakma nabız sayısı 114 - 152 arası çıkar. Nabız sayısı 114'ün üzerine çıktığı yağ yakma işlemi başlar.
Sizde bilgilerinizi girerek yağ yakma nabız sayısını öğrenin...
Vücut Yağ Oranı Hesapla
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa
Diyet Evim

Yazar Hakkında

Merhaba ben Deniz. Ev hanımı ve 1 kız annesiyim. 2012'de başladığım zayıflama maceramı 2013 mart ayında bitirdim. Bu süre zarfında 18 kilo verdim. Hala vermeye ve sağlıklı beslenmeye devam ediyorum. Bu süreçte yaşadığım tüm deneyimlerimi ve araştırmalarımı sizlerle paylaşıyorum...
Diyet Evimiz
Facebook Twitter İnstagram
 
Diyet Listesi Copyright © 2016 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı