Yeni Yazılar
Yükleniyor...

En Etkili Alkali Yiyecekler


Alkali Yiyecekler
Alkali besinler
Vücudumuzun sağlıklı olması için kanın ph değerinin belli bir değer aralığında olması gerekiyor. BU değerde uzmanlara göre 7.3’tür. Yediğimiz yiyecekler sindirim süreçleri ile asidik ve alkali olan bir toza çevirir.
alkali besinler
Aşırı asidik besin yememiz sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Mesela diyabet hastalığı çok fazla görülen bir sonucudur. Vücudumuzun alkali dengesi sağlanamıyorsa , vücut diğer önemli dokularda yararlanarak vücudumuzu ayakta tutmaya çalışır. Bu durumda bizler hastalığa daha dayanıksız hale gelmiş oluruz. Asidik değer 7.0’ın altına düşmesi bizi komaya sokabilir.
Asıl önemli olan dengeli olmaktır. Aşırı derecede alkali besinler yiyecekler tüketmekte vücudumuzu olumsuz etkileyebilir.
Alkali beslenme için hangi önemli alkali yiyecekleri tüketmeliyiz…

Alkali Yiyecekler Nelerdir?

Alkali Yiyecekler Listesi
·         Limon: Limon alkali yiyeceklerin başında gelir. Alkali değerinin en yüksek olduğu besindir. Soğuk algınlığı ve gribe iyi geldiğini bilmeyen yoktur. C vitamini deposudur.  Karaciğer dostu olan limon detoksada yardımcı olur.
·         Turpgiller Ailesi: Brokoli, lahana, karnabahar, Brüksel lahanası gibi alkali yiyecekler güzel bir sunuşla daha lezzetli hale gelebilir.
·         Sarımsak: Sarımsağın saymakla bitmeyen yararlarına bir tane daha ekleyebiliriz. Sarımsak alkali etkisiyle tansiyonu düşürür. Dolaşım sistemine olumlu etkisi, bağışıklık sistemini güçlendirir.
·         Kırmızı Biber: Alkali besinler arasında ön sıradadır. Antibakteriyel özelliği ile hastalığa ve strese iyi gelir.

·         Yeşil Yapraklı Sebzeler:  Pazı, kara lahana, ıspanak gibi sebzeler ve suları alkali yiyecekler grubunu temsil etmektedir. Antioksidan ve lif içeren alkali yiyecekler sindirimi kolaylaştırır. Gözlerimizin sağlıklı yapar.
Bir önceki yazımızda Alkali Beslenme hakkında bilgiler vermiştik... 
Okumak için....
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı