Limon Kabuğu ile Zayıflama

- 01:11
Bundan 2 sene önceydi. Diyet yapmaya çalışırken bir mucizeye şahit oldum. Sizlerle bu olayı paylaşmak istedim. İnsanlar bazen hiç farkında olmadan çok faydalı bilgiler öğrenebiliyor. Limon kabuğunu tesadüfen yemeye başladım. Olacakları bilseydim, daha erken başlardım. 2,5 ay sonra beklemediğim bir sonuçla karşılaştım.
Yazının devamında "Limon suyu ile zayıflama, limonla zayıflama" hakkında bilgiler verilecektir.
limon kabuğu zayıflamaDiyete başlayalı 6 ay olmuştu. Ben de yaklaşık 12 kilo civarı vermiştim. Eski formuma dönmenin heyecanı ile ben eski yeme alışkanlığıma geri dönmeye başlamıştım. Pastalar, börekler, tatlılar...

Çayı çok severim. Öğün yemeklerinden sonra çay içmeden duramazdım. Çaya şeker yerine limon kabuğu koymaya başladım. Ancak bu şekilde içebiliyordum. Şekerli çayı unutmak, şekerden aldığım kaloriyi almamaktı amacım.

Mini Bilgi: Limon alkali yiyeceklerdendir.

Şekersiz çay içme kürüm, 2,5 ay boyunca bu şekilde devam etti. Limonlu çayı içiyordum, içtikten sonra da limonu kabuğuyla beraber yiyordum.

3 ay sonra tekrar tartıldığımda gözlerime inanamadım. 7 kilo vermiştim. Hemde hiç bir rejim yapmadan. Bu 3 ay boyunca yediklerime de çok fazla dikkat etmemiştim.

Biraz düşündükten sonra işin sırrı çay ile ıslanmış limonlarda olduğunu düşündüm.

Tesadüf eseri keşfettiğim bu olayı çevremdeki insanlara anlattım. Herkese tavsiye ettim. İşe yaradığını söyleyen kişiler çoğunluktaydı. Daha fazla zayıflamak istemiyordum. İstediklerimi yiyordum. Tabi ki çok fazla abartmadan. Limon Suyu Kabuğu sayesinde kilo almıyordum.

Bu limon kabuklarını bir kür haline getirmeliyim diye düşündüm. Nasıl Yapılabilir diye düşünürken şöyle bir şey geldi aklıma;
 • Pazardan 1 kilo limon aldım. 
 • Aldığım limonları küp küp kestim. Kabuklarıyla beraber.
 • Bir kavanoza hepsini doldurdum. 
 • Ocağı açıp bir tencereye yarım su bardağı şeker ve 2 su bardağı su koydum
 • İçine 2 çubuk tarçın, ve birazda karanfil ekledim. 
 • Harika bir şeker şurubu olmuştu. 
 • Şeker şurubunu soğuttum ve limon dolu kavanozun içine doldurdum. 
 • Ağzını hava almayacak şekilde kapattım. Buzdolabına koydum.
 • Şeker şurubu limonların daha uzun süre dayanmasını sağlıyor. 
 • Yaklaşık 1,5 2 ay bozulmayacaktır. 
 • Çay zamanı çıkarıp, çayıma atıyorum. 
Bu mucize iksiri kullandıktan sonra yediklerime dikkat etmesem de kilo almıyorum. Tatlı , börek, hamur işleri gibi yemekleri gönül rahatlığıyla yiyorum. Sadece çok fazla abartmıyorum. Kilom yerinde sayıyor. Bu da beni çok mutlu ediyor. Başka bir faydası da hazımsızlığa çok iyi gelmesi.

Belki böyle bir yöntemi daha önce deneyenler olmuştur. Benim tesadüfen bulduğum bu yöntemi herkese tavsiye ederim. Limon ile zayıflama hakkında yorum da bulunabilir, yapılan yorumları okuyabilirsiniz....