Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Selülit Maskesi Hazırlayın

Deri altı yağ tabakasının cilt yüzeyinde pürüzlü bir görüntü oluşturmasına selülit deniyor. Kimi yerde portakal kabuğu görünümü olarak da ifade ediliyor. Yağlar belli yerlerde toplanmayı çok sever. Özellikle kalça ve üst bacaklarda toplanan yağlar selülite neden olur. Selülite sadece yağ dokularının düzensiz toplanması neden olmaz. Aşırı kilo alma, birden kilo verme veya zayıflık da selülit nedenlerindendir.

Selülitli bölgeye dokunduğunuz pürüzlü ve sert bir yapıda olduğunu görürsünüz. Bir çok kişi portakal görünümünden uzaklaşmak ister ama çok az kişi bunu başarmaktadır. Kilolu kişilerde daha çok basen, kalça ve karın bölgelerinde görülür.

Selülit Tedavisi Nasıl Yapılır?

Selülit tedavisi için bir çok  yöntem yaptırılabilir. Bunların en başında mezoterapi, lazer lipoliz teknolojileri kullanılarak yapılan tedavilerdir. Bu operasyonlar için fazla miktarda selülit tedavi ücretleri ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Bu fiyatlar yerine evde kendiniz uygulayabileceğiniz selülit maskeleri ile daha ucuz yolla bu sorunu azaltabilir veya portakal görünümünden kurtulabilirsiniz.
→ Selülit Giderici Diyet Listesi
→ Selülit Yok Edici Hareketler


Selülit Maskesi Hazırlama

Malzemeler
    selülit için tarifleri
  • 1 tk gliserin
  • 1 yk şeker
  • Yarım bardak taze kahve 
  • 1 yk şeker 
  • 3 yk zeytinyağ 
  • 2 tk E vitamini. (eczanelerde bulunabilir.)
    • (tk: tatlı kaşığı, yk: yemek kaşığı)
Yapılışı
1- Selülit maskesini uygulamadan önce duş alın. Cildin nemlenmesi sağlanarak gözenekler açılır.

2- Tüm malzemeyi bir kap içinde sürülme kıvamına gelinceye kadar karıştırın.

3- Selülitli bölgeye masaj yaparak sürün. 5 dakika boyunca masaj yapmaya devam edin. Yumuşak lif veya fırça da kullanabilirsiniz. Selülitli bölgeyi streç film ile sarın.

4- 10 dakika sonra streci çıkarın ve bol su ile durulayın.

5- Nemlendirici krem sürün.

Selülit maskesi o bölgedeki kan akışını hızlandırarak selülitlerin tedavisini sağlayacak. 1 hafta sonunda farkı göreceksiniz. 2 hafta devam ederek selülitlerin azaldığını hatta yok olduğunu görebilirsiniz.
→ Bir önceki "3 Haftada 7 Kilo Veren Ünlü Kim?" başlıklı yazımızda 'ünlüler diyeti, hangi ünlü kilo verdi, zayıflama yöntemleri, at kuyruğu ile kilo verme' hakkında bilgiler verildi
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleYukarı