Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Limon Kaç Kalori? Limon Zayıflatır mı?

Yüksek oranda C vitamini içeren limon, potasyum, folik asit, magnezyum ve lif açısından da zengindir. Soğuk algınlığı hastalıklarına yakalanmamak veya tedavi olmak amacıyla nane ile birlikte kaynatılarak içilebilir. 1 Limon kaç kalori, limon zayıflatır mı yazısını okumaktasınız.
Kaç Kalori  > Limon Kaç Kalori?

BESİN DEĞERİ
1 tane limon  (100 gr.)
Karbonhidrat : 9 gr
Protein : 1,1 gr
Yağ : 1,3 gr
Potasyum:  138 mg
Diyet Lifi: 1,8 gr
Kalsiyum: 26 mg
A vitamini: 22 IU
C vitamini: 53 mg
Magnezyum: 8 mg
29
KALORİ
Kaynak: USDA
limon zayıflatırmı

1 Limon Kaç Kalori?

Yemeklere katılarak tüketilen limon en fazla salata ve balık ürünlerinde kullanılır. Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara nane ile beraber kaynatılarak içildiğinde çok iyi gelmektedir. Orta boy bir limon 100 gramdır ve 29 kaloridir. C vitamini açısından zengindir. Kalorisi az olduğundan ve faydalı bir yiyecek olduğundan sağlıklı yiyecekler kategorisindedir.

Limon Kilo Zayıflatır mı? Kilo Yapar mı?

Limon suyunu zayıflattığını bir çok yerde okuduğunuzu düşünüyorum. Limon zayıflatır mı sorusu bir çok defa bana da soruldu. Hiç bir besin tek başına zayıflatmaz. Limon vücuttaki yağların atılmasına yardımcı olur. Tek başına sadece limon yiyerek veya suyunu içerek kilo vermek mümkün görünmüyor. Çok fazla limon suyu içildiğinde mide sorunlarına neden olmaktadır.

Limon zayıflatır mı konusu böylece sonuca kavuşmuş oldu. Limonun sağlığımıza en büyük yardımı ise C vitaminini içeriğinde bulundurması. Özellikle soğuk havalarda C vitamini alımını arttırma gerekiyor. Spor öncesi ve sonrası C vitamini tüketmek kas oluşumunu destekler. C vitamini aynı zamanda bağışıklığı güçlendirir, vücuttaki fazla suyun ve toksinlerin dışarı atılmasını sağlar.
KAÇ KALORİ?
Yiyecek sorgula...
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı