Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Selahattin Dönmez Lor Peyniri Diyeti

Bel ve karın bölgesindeki yağları eritmek istiyorsanız lor peyniri diyet denemelisiniz. Çok iyi bir yağ yakıcı olan lor peyniri metabolizmayı hızlandırarak yağların yakılmasını sağlar. Zayıflamak isteyenlerin yanında spor yapanların ve vücut geliştirmek isteyenler de tercih etmektedir. Diyetisyen Selahattin Dönmez tarafından önerilen lor peyniri ile göbek sorununuzdan kolayca kurtulabilirsiniz.
Bozulmuş, yıpranmış vücut dokularının onarımı ve kas, kemik dokularının güçlenmesi, kendisini yenilemesi açısından proteinler çok önemli bir yere sahiptir. Protein içeren besinler metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlaması, zayıflamak isteyenler için karbonhidrata ve yağlara göre daha çok tercih edilir.

Selahattin Dönmez protein bakımından zengin olan besinler arasında peynir olduğunu belirtiyor. Markette satılan bir çok peynir çeşidi var. Bu peynirler arasında lor peynirinin önemi daha büyüktür.

lor-peyniri-diyeti


Kasları Geliştirir, Yağları Eritir...

Peynirlerin en sağlıklısı olan lor peyniri bazı kronik hastalıklara da iyi geliyor.
Peki Nasıl? İçeriğinde neler var?
Diğer peynirlere göre içeriğindeki sodyum çok düşük seviyededir. Kalsiyum ve fosfor bakımından zengindir. Kemik ve diş sağlamlılığı için mutlaka tüketilmesi gereken besinlerdendir.

Peynirlerin hepsinde kasein denilen bir aminoasit var. Bu aminoasit lor peynirinde yoğun bir şekilde bulunmaktadır. Kasein çok yavaş sindiriliyor ve gece tüketildiğinde uyku sırasında gerekli olan enerjiyi karşılıyor.

Özellikle akşamleyin veya her öğünde tüketebileceğiniz lor peynirini yemeklere, salatalara ekleyerek tüketebilirsiniz...

©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı