Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Çay 1 Küp Şeker ile Kaç Kalori?

Çay, kilo kontrolü sağlayan kişilerin şekersiz olarak tüketilmesi daha uygun bir içecektir. Gün içinde 3-4 bardak çaydan sonrası vücut için sağlıklı değildir. Antioksidan kaynağıdır, hazmı kolaylaştırır.

BESİN DEĞERİ
1 bardak 1 küp şeker ile çay;
Karbonhidrat : 2.8 gr
Protein : 0.03 gr
Potasyum : 12 gr
Yağ : 0 gr
12
KALORİ
1 Küp Şeker Kaç Kalori?

Şekerin kendi başına çok fazla kalorisi yoktur. En sağlıklı tüketimi şeker ile değil açık ve bir kaç damla limon ile tüketilmesidir. Çayın kalorisi içine eklenilen şeker ile oluşur. 1 bardak çay şeker 1 küp şeker ile beraber 12 kaloridir. 2 şeker atıyorsanız azaltmanızda veya şekersiz içmenizde fayda var. 2 küp şekerli 5 çay içen bir kişi 120 kalori almış olur. Şeker ve şekerli ürünlerin çok fazla tüketilmesi diyabet riskini arttırır.
kaç kalori

1 Tatlı Kaşığı Toz Şeker Kaç Kalori?

1 tatlı kaşığı toz şeker yaklaşık olarak 6 gr gelir ve 16 kaloridir. Toz şeker; şeker pancarı veya şeker karışımların işlenmesi ile soframıza gelir. Şekerin kalorisi karbonhidrattan gelir. Şekerli çay ve şeker tüketimi kan şekerini yükseltir ve ani acıkmalara neden olur. Kilo kontrolü yapan kişiler beslenme listelerinden şeker içeren yiyecekleri uzak tutmaları gerekir. Aynı zamanda çocuklarda obezite başlangıcının nedenlerinden biri de şekerleme yiyeceklerin çocuklar tarafından çok fazla tüketilmesidir.
KAÇ KALORİ?
Yiyecek sorgula...
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı