Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Kışın Kilo Almamak İçin Neler Yapıyorum

Kış aylarında vücudumuz daha yavaş çalışmaya başlar. Kışın çok daha fazla karbonhidratlı yiyecekler yemek isteriz. Eğer dikkat etmezsek kışın sonunda kilo artışının olması muhtemel sonuçlardandır. Peki kışın zayıflamak, kilo almamak için neler yapmalıyız?
Öncelikle sağlığımızı korumak için bağışıklık sistemimizi biraz geliştirmemiz gerekiyor. Bunun için mevsim sebze ve meyvelerini bolca tüketmeliyiz. Kışın gelmesiyle beraber hormanal değişikler görülebilir. Bu değişikliğin en başında kabızlık gelmektedir. Bunu önlemek için bol sıvı tüketmeliyiz.

Kışın beslenmemize çok dikkat etmeliyiz. Kahvaltınızı uzun yapmaya çalışarak yediğiniz besinleri zamana yayın. İyi bir kahvaltı hem direncinizi hem de güne mutlu bir şekilde başlamanızı sağlayacaktır. Böylece metabolizma hızının yükselecek daha fazla kalori yakmaya başlayacaksınız.

Kış mevsiminin olmazsa olmazlarından olan sıcak çayları ve bitki çaylarını yanınızdan eksik etmeyiniz. Hem sizi gün içinde oluşan stresten koruyacak hem de içinizi ısıtacaktır. Benim tavsiyem c vitamini bol kuşburnu çayıdır.

Hafta içerisinde mutlaka 2-3 defa balık yiyin. Kış mevsiminde yeterli d vitamini alamayız. Balıkta bulunan d vitamini kış mevsiminde çok önemli bir yere sahiptir. Aynı zaman da Balık yemek kalbi korur.

Süresi uzun süren açlık durumlarından kaçınılmalıdır. Ana öğünler arasına mutlaka ara öğünler konulmalıdır.

Bu yazı "Hatice Y." tarafından "YAZAR OL" bağlantısıyla yazılmıştır...
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı