Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Pürüzsüz Bir Cilt İçin 10 Öneri

Sağlıklı bir cildi kim istemez ki? Peki kusursuz bir cilt için hangi yöntemleri uygulamayız? Yaşınız kaç olursa olsun sağlıklı bir cilt sizi daha genç gösterecektir. Yaşam tarzı, alışkanlıklar, beslenmeler, stres gibi bir çok faktör cildimizi olumsuz etkiliyor. Bir de buna büyük şehirde koşuşturmalar sırasında kirli havanın etkileri eklenince tenimizde bozulmalar, sarkmalar başlıyor.
Yazının devamında "Sağlıklı Bir Cilt için Neler Yapılır?" konusunda bilgiler verilecektir.
  cilt bakımı
 • Su İçin: Cildinizi seviyorsanız yapmanız gerekenlerin en başında bol bol su içmek gelir. Su cildi güzelleştirir ve ihtiyacı olan nemi karşılar. Su sağlığımıza yararlı olduğu gibi cildimizin erken yaşlanmasını önler.
 • Sigarayı Bırakın: Sigara ilk olarak cildimize zarar verir. Kırışıklığı arttıran, yaşlanmayı hızlandıran sigarayı kısa sürede bırakın. Sigarayı bırakmak sağlığımızı ve cildimizi sigaranın zararlarından koruyacaktır.
 • Makyajınızı Temizleyin: Bir çoğumuz ben de buna dahilim makyajlarımızı temizlemeden uyuruz. Tıkanan gözenekler toksinlerin atılmasını engeller. Bu yapılan yanlışta erken yaşlanmaya neden olur.
 • Cilt Bakımı: Ayda 1 kere mutlaka cilt bakımı yaptırın. Stresten ve şehir hayatından eskiyen yıpranan tenimizin yeniden canlanmaya ihtiyacı var.
 • Cilde iyi gelen Besinler: Cildimizi korumanın en önemli yollarından biri de cilde iyi gelen besinler ile beslenmektir. Bu besinler ile yumuşacık bir tene sahip olabiliriz.
 • Egzersiz: Egzersiz metabolizmayı ve kan dolaşımını hızlandırır. Böylece vücuttaki her organımız yenilenme sürecine girer.
 • Uyku Düzeni: Geç saatlerde yattığımız; gün içinde kolaylıkla anlaşılır. Burada bizi ele veren cildimizdir. Sağlıklı bir uyku düzeni olduğunda cilt kendini uyku sırasında yeniler. 
 • Stres: Stres de cildin baş düşmanıdır. Stresli ortamlarda bulunduğumuzda cildimizdeki farklılıkları aynaya bakarak görebiliriz. Stresle mücadele ederek yada uzak durarak bunun önüne geçmeliyiz.
 • Kremler: Her krem cildimizle uygun olmayabilir. Yanlış kullanılan ürünler ya ciltte kuruma ya da yağlanma yapıyor. Cilt tipinizi öğrenmek için bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederim. 
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2016 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı