Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Herbalife Nedir? Zararları Nelerdir?

Herbal ve lif kelimelerinin bir arada kullanılmasıyla meydana gelen Herballife doğal bitkilerden elde edilmiş olan şifalı bitkilerden oluştuğu söylenen bir üründür. İnsanların kullandığı bu ürünler sayesinde doğal bir yaşamın kapıları açıldığı söylenmektedir. Sağlıklı ve dengeli beslenme ürünleri olarak görülen herbalife, insanların minimumu kalori alarak daha iyi beslenmesini sağlamaktadır. Herbalife 2016 yılında da insanların en çok merak ettiği zayıflama ürünleri arasında olacağı düşünülmektedir.
Çoğunlukla olumlu yönlerinin sayıldığı bu ürün grubu insanların aklına herbalife zararları var mı, zayıflatır mı, kullananların yorumları nelerdir vb. sorular getirmektedir. Bu soruların her uzmana göre ayrı bir cevabı bulunmaktadır. İnsanların herbalife adına bildiği bazı yanlış bilgiler vardır. Bunlar arasında öncelikli olarak herbalife bir ilaç değil ve reçete ile satılmamaktadır. Bunun yanı sıra insanlar zayıflama adına kullanmaya kalkıyorlar. Bu da yanlış bir bilgidir. Yaptığınız diyetlerde takviye amaçlı herbalife kullanmanız tamamen yanlıştır. Özellikle eczanelerden herhangi bir hastalığın giderilmesi için istenmesi ve kullanılması da yanlıştır.

Kimyasal katkı maddesi içermese de insanların kullanırken dikkatli davranmaları gerekmektedir. Her ne kadar kimyasal madde içermese de bitkisel ürünlerin de vücut üzerinde belli etkileri bulunmaktadır. Özellikle dozundan fazla alındığı zaman istenmeyen sağlık sorunları ile karşılaşmanızı sağlamaktadır.

Dünya üzerinde sık bir kullanıma sahip olan bu ürün insanların aklına herbalife zararları nelerdir? Sorusunu da getirmektedir. Herbalife internet üzerinden satılan bir üründür. Sağlığa faydalarının yanı sıra genellikle insanların para kazanabileceği bir ürün gözü ile bakılmaktadır. Tarım ve köy işleri bakanlığından aldıkları onay ile karşımıza çıkan bu ürünün sağlık bakanlığından herhangi bir onay belgesi olmayışı insanların kafalarında soru işaretlerine neden olmaktadır.
zararları nelerdir

Herbalife bu konu da bitkisel bir ürün olduğu için tarım bakanlığını onayının yeterli olduğunu iddia etse de sağlık memurları tarafında pek önerilmeyen bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. İnsanların özellikle bayanların kilo kontrolünde için kullandıkları bu ürün son zamanlarda fazlaca tercih edilmektedir.

İnsanlara özel diyet programları ile birlikte sunulan herbalife her yaş grubundan insanın tüketebileceği bir gıda ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır. Ama insanlar herbalife zararları nelerdir? Sorusuna baktığında aldıkları cevap pek de hoş değildir. Çünkü herbalife ürününün pek çok zararı vardır.

Herbalife Zararları

Sağlığı tehlikeye artan bu ürün insanlarda bulantı, kusma, mide yanması, ishal, ağız kuruluğu, böbrek taşı oluşumu, kalp ritminde bozukluk, titreme, terleme, kızarma ve yüksek tansiyon gibi pek çok sağlık sorununu beraberinde getirmektedir. Sağlık sorunlarının yanı sıra insanları ruhsal ve duygusal olarak da etkilediği de bilinmektedir. Genel olarak bakıldığında insanlarda sinir ve asabiyet yaptığı gözlenmektedir. Bunların yanı sıra uyku problemleri de en sık karşılaşılan sorunlar arasındadır. Bu yüzden insanların hem bedensel hem de ruhsal dengesi ile oynadığı kanıtlanmıştır.

İnsanların daha çok kilolarından kurtulmak adına kullandıkları bu gıda ürünü insanlarda iştah kapanmasına yol açmaktadır. Ama ürünü bırakmaları halinde hızla verdikleri kiloları aldıkları görülür.
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

3 yorum: Yorum Yaz! Yorum Politikası Oku ▼
LÜTFEN DİKKAT:
Yorumunuz onaylandıktan sonra gözükecektir. Yazı ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmayacaktır. Konu dışı soru sormak için "İletişim" sayfamızı kullanmanızı rica ediyorum...
Yorumunuza gelen cevabı takip etmek için 'beni bilgilendir' bölümünü işaretleyebilirsiniz.

 1. Ben akraba taviye üzerine kullandım ve ertesi günün akşamında hastanelik oldum kusma halsizlik mide bulantısı hastanede zehirlendiğim söylendi bu üründen şüpheleniyorum. 85 tl ye almama rağmen daha kullanmayacağım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herbalife toksin atıcı bir üründür. Eğer vücutta fazla toksin varsa mide bulantısı ile atar.herbalife senin vücudunu temizlemiş

   Sil
 2. Benim bir akrabam kullandı. Önce zayıfladı daha sonra verdiği kiloların iki katını aldı bence iyi birşey deil

  YanıtlaSil

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleYukarı