Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Evde Kardiyo Egzersizleri Nelerdir?

Kardiyo nedir? Belli bir tempoda yapılan yağları yakma egzersizleridir. Yağ yakmak  için yapılan kardiyo hareketleri metabolizmayı düzene sokar. Kardiyo egzersizleri deyince bazı kişiler bundan çekinebilir. Ama bu hareketler kalbi yormaz sadece kalori yakmaya yardımcı olur.
Yazının devamında kardiyo programı hakkında bilgiler verilecektir.
Kardiyo hareketleri vücudu fazla yormaz. Çok fazla bir tempo gerektirmeyen kalp sağlığını koruyan programlardır. Genellikle sporcuların uyguladığı kardiyo programlarını gün içinde bizler farkında olmadan yapıyoruz aslında.

Kardiyo Hareketleri Nelerdir?

  • Koşmak:
Koşu yapmak en işe yarar kardiyo egzersizidir. Herkesin yapabileceği bu egzersiz yaparken herhangi bir alete gerek yoktur. Yüksek miktarda kalori yakmak istiyorsanız günde 1 saat koşmayı deneyebilirsiniz. Ortalama 75 kiloluk bir kişinin 1 saatte 5 km koşması 250 kalori yağ yakmasını sağlar. Spora yeni başlayan kişiler koşmaya 15-30-45 dakika ve 1 saatte şeklinde kademeli olarak başlarlarsa vücudumuz için daha faydalı olur.
  • Bisiklete Binmek:
  • Yürümek:
  • Kayak yapmak:
  • Yüzme:
  • Kürek çekme:
  • Dağcılık ve tırmanma sporu:
  • Step ve aerobik hareketler

Evde Kardiyo Hareketleri Nasıl Yapılır?

Uyguladığımız bir zayıflama programı varsa bu programa yardımcı olacak kardiyo hareketlerini gün içinde evde  bir defa yapmamız bizim için çok yararlı olacaktır. Aşağıdaki videoda yapılan kardiyo egzersizleri göbek, karın, bacak ve bel yağlarını eritirken sizi de kısa bir sürede forma sokacak.
Ben kendime şöyle bir uygulama yaptım. Akşamları saat 8-9 arası bu hareketleri tekrarlıyorum. İlk başlarda biraz yorucu olsa da daha sonra vücut alışıyor ve forma giriyorsunuz.
Kolay gelsin...


©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa
Diyet Evim

Yazar Hakkında

Merhaba ben Deniz. Ev hanımı ve 1 kız annesiyim. 2012'de başladığım zayıflama maceramı 2013 mart ayında bitirdim. Bu süre zarfında 18 kilo verdim. Hala vermeye ve sağlıklı beslenmeye devam ediyorum. Bu süreçte yaşadığım tüm deneyimlerimi ve araştırmalarımı sizlerle paylaşıyorum...
Diyet Evimiz
Facebook Twitter İnstagram
 
Diyet Listesi Copyright © 2016 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı