Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Evde Kardiyo Egzersizleri Nelerdir?

Kardiyo nedir? Belli bir tempoda yapılan yağları yakma egzersizleridir. Yağ yakmak  için yapılan kardiyo hareketleri metabolizmayı düzene sokar. Kardiyo egzersizleri deyince bazı kişiler bundan çekinebilir. Ama bu hareketler kalbi yormaz sadece kalori yakmaya yardımcı olur.
Yazının devamında kardiyo programı hakkında bilgiler verilecektir.
Kardiyo hareketleri vücudu fazla yormaz. Çok fazla bir tempo gerektirmeyen kalp sağlığını koruyan programlardır. Genellikle sporcuların uyguladığı kardiyo programlarını gün içinde bizler farkında olmadan yapıyoruz aslında.

Kardiyo Hareketleri Nelerdir?

  • Koşmak:
Koşu yapmak en işe yarar kardiyo egzersizidir. Herkesin yapabileceği bu egzersiz yaparken herhangi bir alete gerek yoktur. Yüksek miktarda kalori yakmak istiyorsanız günde 1 saat koşmayı deneyebilirsiniz. Ortalama 75 kiloluk bir kişinin 1 saatte 5 km koşması 250 kalori yağ yakmasını sağlar. Spora yeni başlayan kişiler koşmaya 15-30-45 dakika ve 1 saatte şeklinde kademeli olarak başlarlarsa vücudumuz için daha faydalı olur.
  • Bisiklete Binmek:
  • Yürümek:
  • Kayak yapmak:
  • Yüzme:
  • Kürek çekme:
  • Dağcılık ve tırmanma sporu:
  • Step ve aerobik hareketler

Evde Kardiyo Hareketleri Nasıl Yapılır?

Uyguladığımız bir zayıflama programı varsa bu programa yardımcı olacak kardiyo hareketlerini gün içinde evde  bir defa yapmamız bizim için çok yararlı olacaktır. Aşağıdaki videoda yapılan kardiyo egzersizleri göbek, karın, bacak ve bel yağlarını eritirken sizi de kısa bir sürede forma sokacak.
Ben kendime şöyle bir uygulama yaptım. Akşamları saat 8-9 arası bu hareketleri tekrarlıyorum. İlk başlarda biraz yorucu olsa da daha sonra vücut alışıyor ve forma giriyorsunuz.
Kolay gelsin...


©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı