Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Alkali Suyun Faydaları ve Sağlığa Yararları

Alkali su metabolizmamızı yavaşlatan asitleri etkisiz hale getirerek vücudumuzdan atmaya yardımcı olur.  Vücudumuzun %75'i - %80'i sudan oluşmaktadır. Yaşlılıkla beraber bu oran düşer. "Su hayattır"cümlesi kelimesi kelimesine doğrudur. Vücudumuzdaki su oranı bizim ne kadar sağlıklı ve ne kadar kaliteli bir yaşam sürdüğümüzü belirler diyebiliriz. WHO'ya göre hastalıların çoğu sulardan geçmektedir. Sağlıklı içilen her suyun sağlığımızı korumada etkisi büyüktür.

alkali su faydalarıAlkali Su Nedir? ve Alkali Su Nasıl Yapılır? yazılarında bu konu hakkında geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.

Her Su Farklıdır
Ayrıca bilinenin aksine sağlıklı diye içtiğimiz birçok su aslında sağlıklı değildir…
 • Musluk suyu oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Klor ve değişik zararlı maddeler içerebilir.
 • Hazır sular ve arıtma cihazlarından elde edilen sular genelde asidik, oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Ayrıca mineral yönünden son derece fakir ve adeta saf sudur.
 • Artezyen (kuyu) suları oksitleyici ve yüzey gerilimi yüksektir. Değişik kirleticiler, ağır metaller ve tarım ilaçları içerebilir.
Suyun bildiğimiz gibi kilo verme ve zayıflama etkisi çok büyüktür. Sudan daha çok etkili bir şey varsa o da Alkali Sudur. Alkali su bedenimizi temizler. Vücutta oluşan toksinleri nötrleştirerek etkisizleştirir. Onların dışarı atılmasını sağlayarak vücudun temizlenmesini sağlar. Bunu bünyesinde bulunan Ph ile yapar.

İçtiğimiz duya karışan yabancı maddeler serbest radikaller bizim erken yaşlanmaya hastalıklara davetiye çıkarır.  Alkaline (alkali) su filtrelerle suyu yumuşak bir hale getirir. Kaliteli ve fonsiyonel hale gelen su iyonize olmuş ve Ph değeri yükselmiştir. İyonize alkali su daha hücrelerin kendini yenilemesine yardımcı olur.

Alkali Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

* Alkali iyonize su, mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur.

* Antioksidan yapısıyla vücuttaki asit/alkali dengesini korur.

* Mikro yapısı ile hücrelerde mükemmel nemlenme (hidratasyon) sağlar.

* Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.

* İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan “serbest radikal”leri temizler.

* Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur.

* İç filtre ve ön filtreler şehir suyunda bulunabilecek çeşitli kirlilikleri arındırır


alkali su iç
Daha fazla oksijene sahip sağlıklı ve fonksiyonel sudur.

Temiz ve bakterisizdir. İçindeki alkali minerallerin yanısıra diğer su çeşitlerine göre yaklaşık iki (2) kat fazla oksijene sahiptir.

Vücudun pH dengesini korumasına yardım eder ve hastalıkları engeller.Alkali iyonize su vücudun doğal pH dengesinin korunmasına ve düzenlenmesine yardımcı olarak vücutta zararlı bakteri, iltihaplanma ve hastalıkların oluşumunu engelleyen bir ortam yaratır.

Olağanüstü hidrasyon (nemlendirme) ve detoks sağlar.Moleküler yapısı diğer sulardan daha küçüktür. Bu nedenle hücrelerin içine diğer su çeşitlerine göre altı (6) katına kadar fazla su girişi sağlayarak vücudun daha fazla nemlenmesine ve bağlı olarak vücüdun zehirli atıklardan en hızlı ve mükemmel şekilde temizlenmesine yani detoksuna olanak sağlar.

Vücudun enerjisini ve zindeliği arttırır.Alkali iyonize su küçük moleküler yapısı nedeniyle vücudun biyoelektriksel dengesini diğer su çeşitlerine göre üç kat daha hızlı yenileyerek vücudun enerjisini ve zindeliğini arttırır.

Alkali İyonize Su Zayıflatır mı?

Kilo verilmesine ve zayıflamaya yardımcı olur.Vücut, içinde biriken asidik atıkları etkisizlestirmek için yağ birikimi yapar. Alkali iyonize su asidik atık birikimini engellediği için vücudun yağ biriktirmesine de gerek kalmaz. Dolayısıyla doğal olarak zayıflamanıza yardımcı olur.
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

17 yorum: Yorum Yaz! Yorum Politikası Oku ▼
LÜTFEN DİKKAT:
Yorumunuz onaylandıktan sonra gözükecektir. Yazı ile ilgili olmayan yorumlar onaylanmayacaktır. Konu dışı soru sormak için "İletişim" sayfamızı kullanmanızı rica ediyorum...
Yorumunuza gelen cevabı takip etmek için 'beni bilgilendir' bölümünü işaretleyebilirsiniz.

 1. alkali suyu fazla içtiğimizde zararı varmı , nekadar süreli içmeliyiz,,

  YanıtlaSil
 2. merhabalar,
  alkali su ne kadar süre ile içmeliyiz, fazla içildiğinde bir zararı olurmu ,teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alkali suyun bir zararı yoktur. Gönü rahatlığıyla içebilirsiniz...
   alkali su yazısını da bilgi edinmek için okuyabilirsiniz.

   Sil
  2. çok teşekkür ederim,

   Sil
 3. Merhabalar alkali su kavramini ben yeni duyanlardanim ve bende kullanarak denemek istiyorum fakat bir sorun olacak alkali su nerden temin edilir yoksa suya karbonat karistirarak elde edilen karisimi mi icmek gerekir

  YanıtlaSil
 4. Yorumunuz için teşekkürler...
  Alkali Su Nasıl Yapılır yazısında anlatıldığı gibi hazırlayabilirsiniz. Ya da piyasada satılan çeşitli su markalarının alkalilik oranı yüksektir. Google'da ufak bir araştırma ile bulabilirsiniz...

  YanıtlaSil
 5. alkali su ve alkali diyet ile 2 ayda 10 kilo verdim süresi uzun olabilir ama kalıcı kilo verdim uygulamalısınız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tebrikler... Neler yaptığınızı bize anlatırsanız sevinirim...

   Sil
 6. kime inanacagız anlayamadım bazı yerlerdede zararlı diyolar alkali suyu ben 2 gün kullandım vücudumka uyuşmalar başladı elim kolum karıncalaşıyo anlayamadım yüzüm kızarmaya başladı yoksa fazla mı kcırdım karbonatı evde kendim yaptım da oyüzden ola bilir mi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alkali Su Nasıl Yapılır tarifine göre yaptıysanız eğer doğrudur. Belki de sizin vücudunuza karşı böyle bir reaksiyon göstermiştir. Uyuşmalar devam ederse bırakmanızı öneririm. Sağlığınız daha önemlidir.

   Sil
 7. Alkali su vücuttaki kalsiyum oranını düşürür mü

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İhtiyacımız olan kalsiyumun %20 sini sudan alırız. Alkali suyun kalsiyum oranı biraz daha azdır. Ama çok farklı değildir...

   Sil
 8. Hiç işime yaramadı

  YanıtlaSil
 9. Sedefe faydası varmı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu konuda kesin bir araştırma yok maalesef...

   Sil
 10. Emziriyorum 9aylık bebeğim içebilir miyim peki

  YanıtlaSil

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2016 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı