Zayıflama Aşısı Yaptıranlar Kilo Veriyor mu?

- 20:00
Genelde Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde Zayıflama Aşısı yaptıranları duymuştum. Peki gerçekten zayıflama aşıları işe yarıyor mu? Zayıflama aşısı nedir? Nasıl yapılır?
Amerikan Hükümeti, sağlık harcamaları içinde bütçede büyük sorunlar açan en büyük problemi olarak gördüğü obeziteye karşı yıllardır ilaçlı veya ilaçsız çözüm bulmaya çalışıyor. Tüm kurumları bu konuda seferber etmiş durumda. Zayıflama aşısı da bu çabaları gören doktorların çalışmaları sonucunda ortaya çıktı. 
Son günlerin revaçta konusu Zayıflama Aşısı hakkında Medikal Estetik Uzmanı Dr. Nihat Dik merak edilenleri anlattı;
Kilo ve metabolizmanıza özel olarak 20 ya da 40 günlük kürler halinde uygulanan zayıflama aşısı, 500 kalorilik Diyet yaparken acıkmamanızı sağlıyor. Günde ortalama 500 kalori tüketmeniz ve bunu yaparken zayıflama aşısı kullanmanız: Bu diyet programında sebze ve salata ağırlığı var. Öğle ya da akşam yemeğinde yoğunluğu nereye kaldırmanız gerektiği sizin tercihiniz.  Diyet ve zayıflama aşısı mutlaka doktor kontrolünde yapılmalı. Çünkü önce sağlık durumunuza göre bu programa uygun olup olmadığınızın tespiti yapılıyor. 
Bu kontrolden sonra  diyete ve aşıya başlıyorsunuz, program bittikten sonra da vücudu kontrol altında tutuyorsunuz.  Aşılardan sonra birden bire aşırı yemeğe dönmemeniz gerekir. Protokol tamamlandığında zaten aşırı yemek yemek istemiyorsunuz. Hipotalamus’ta iştah merkezinin bu program ile baskılanması sonucu kişi aşırı yemeğe ihtiyaç duymadan normal bir beslenme rutinine girebiliyor. 
aşı ile zayıflama

Aşı iştahınızı baskılamak dışında, vücuttaki yağ depolarını parçalayarak size günlük 4000-5000 kalorilik enerji ortaya çıkarıyor. Aşırı yemek yemediğiniz takdirde bu enerji hem sizin bütün gün boyunca dinç olmanızı sağlıyor; hem de sürekli bir yağ yakımı olduğundan vücut kas kütlesinden kaybetmiyor. Bu da kişinin verdiği kilolarla daha fit ve sıkı bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.
Not: Zayıflama aşısı hakkında yorumları aşağıya yazabilir, zayıflama aşıları hakkında yazılan yorumları okuyabilirsiniz.

Kaynak: Mynet

 Bir önceki "Yeni Yıla Merhaba" başlıklı yazımızda 'yeni yıl diyeti, yeni yıla fit girme, 1 ocak fit, diyet programı, 1 aylık diyet listesi' hakkında bilgiler verildi. Zayıflamak için okuyun.