Zayıflama Hikayesi: 54 Kilo Verdi

- 15:45
Zayıflama Hikayesi bu kez Kayseri'den geldi. 23 Yaşındaki Üniversite Öğrencisi İsmail Ö. hazır yiyecekler ve düzensiz beslenme sonucu 2,5 senede 137 kilo oldu. Sonun da bu duruma dur diyerek zayıflamaya karar verdi. İşte Kayseri'den İsmail Ö.'nün  zayıflama hikayesi blogda sizlerle.

İsmail, arkadaşları arasında alay konusu olduğunu gördükçe sinirlendi. Diyet ve spor yapmaya karar verdi. Yaz tatilinde çalışarak biriktirdiği parayla, spor salonuna kayıt yaptıran Öztürk, salata ve sebze ağırlıklı diyet uyguladı. Bol bol yeşil çay içti. Altı ayda 54 kilo vererek 137 kilodan 83'e düştü. İsmail, yaşadıklarını şöyle anlattı:

KENDİME GÜVENİM ARTTI
“Üniversiteye başladığımda, ailemin yanından ayrılınca hazır yiyeceklerle beslenmeye başladım ve bu yüzden kilo almamın ardı arkası kesilmedi. 137 kiloya kadar çıktım. Arkadaşlarım tarafından kilo alınca dışlanmaya başladım. Benimle alay ediyorlardı.

Öyle bir dünyadayız ki artık her şey dış görünüşe bakıyor. Uzun bir süre, ‘Nasıl diyet yapmalıyım? Nasıl bir program izlemeliyim?’ diye araştırma yaptım. 2013’ün yaz tatilinden geldikten sonra, yaklaşık 6-7 ay boyunca Ankara’ya gitmedim. Tabi bu dönem boyunca da spor yaptım ve bu süre içinde 54 kilo verdim.

zayıflama hikayeleri

Hep eşofman giyerdim ama artık rahatlıkla pantolon gömlek giyebiliyorum. Merdivenleri koşa koşa çok rahat bir şekilde çıkabiliyorum. En azından günlük hayatımda zorluk çekmiyorum. Yazın da dalgıçlık ve cankurtaranlık yapıyorum. Kilolu olduğumdan için çok rahat hareket edemiyordum. Yüzerken çok çabuk nefesim kesiliyordu. Kilolarım yüzünden dışlandığın için pek sosyal hayatım yoktu. 

Zayıfladıktan sonra sosyal hayatım da değişti. Artık arkadaşlar bir yere gittikleri veya gidecekleri zaman arayıp haber veriyorlar. İnsanların bana bakış açısı değişti. Benim kendime olan güvenim arttı.”
zayıflama hikayeleri

ANNEM BAYILDI
Zayıfladıktan sonra ailesinin yanında giden Öztürk, annesinin kendisini görünce şaşırdığını ifade ederek, “Tatilde eve gittiğim zaman, annem beni görünce düşüp bayıldı. ‘Sana ne oldu?’, ‘seni hiç beslemediler mi?’, ‘Yemek yedirmediler mi orada?’ diye üzüldü. Akrabalarımda aynı şekilde çok şaşırdılar. Teyzem beni gördüğü zaman, ‘Senin içinden iki tane Fatih çıkmış’ dedi ve bu benim için çok güzel bir duyguydu” diye konuştu.

 →  En güncel zayıflama hikayelerini okuyun.