Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Kumpir Kaç Kalori, Kilo Aldırır mı?

Kumpir fırında, közde veya suda haşlanarak pişirilen patatesin içine çeşitli mezeler, garnitürler koyularak yapılan bir tür aperitif yemektir. Bu yazımızda kumpir kaç kalori, kilo aldırır mı, diyette kumpir yenir mi sorularına yönelik bilgiler vereceğiz.
Kaç Kalori  > Kumpir Kaç Kalori?

BESİN DEĞERİ
1 orta boy karışık kumpir (600 gr.)
Karbonhidrat : 70 gr
Protein : 23 gr
Yağ : 15 gr
Potasyum:  220 mg
Diyet Lifi: 1 gr
Kalsiyum: 68 mg
A vitamini: 156 mg
C vitamini: 10 mg
Kolesterol: 15 mg
765
KALORİ
kaç kalori

Kumpir Kaç Kalori?

Kumpir bazı bölgelerde sadece patatesin kendisine verilen isimdir. Bu yönüyle bakarsak 100 gram kumpir 95 kaloridir. İçeriğine katılan malzeme, garnitür, meze, sos, ketçap ve mayonez kumpirin kalorisini arttırır. 1 adet kumpir 500-700 kalori arasında kalori miktarı değişmektedir.

Kumpir Kilo Aldırır mı?: Sadece patates olarak tüketmek kilo aldırmaz. Kilo vermek amacıyla patates diyeti yapanlar var. Kumpir kalorisini arttıran malzemeler, ketçap ve mayonez kilo almanıza neden olacaktır. Çünkü günlük iki öğünden almamız gereken kaloriyi tek başına kumpirden almak çok fazla sağlıklı değildir. Zaten alınan bu kaloriler zararlı yiyecekler alındığı için vücuda faydası da olmaz. Kumpir ayda 1-2 kereden fazla tüketilmemesi gereken bir yiyecektir.

Diyette Yenir mi?:
Diyette sağlıklı besinler tüketerek kilo vermek daha etkili olur. Fast food benzeri yağlı besinler diyet listelerine asla sokulmaz. Kumpir için kalori bombası desek hiçte yanlış olmaz. 1 kumpirden aldığınız kaloriyi 2 saat yürüyerek ancak yakabilirsiniz.
KAÇ KALORİ?
Yiyecek sorgula...
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı