Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Yağ Yakma Nabız Sayısı Hesaplama

Merhaba Sevgili Diyet Evim Okuyucuları;
Bir çoğumuz vücuttaki yağları yakarak faza kilolardan kurtulmaya çalışırız. Kalp atış sayısının yani nabız sayısının yağ yakmayla yakından ilgili olduğunu biliyor musunuz? Ben de öğrenince çok şaşırmıştım. Yağ yakma nabız sayısı hakkında yazıyı okuyunca siz de şaşırabilirsiniz.

Egzersiz veya spor yaparken önce karbonhidratları yakarız. Yaklaşık 20 dakika sonra proteinler ardından da yağ yakmaya başlarız. Bu yüzden genelde en az önerilen egzersiz süresi 45 dakikadır. 45 dakikadan önce bitirilen egzersizlerin çok fazla faydalı olduğunu söyleyemeyiz.

Yağ yakmayla nabız sayısı çok yakından ilgilidir. Vücudun spor ile form tutması belli bir seviyeye gelince yağ yakma işlemi de otomatik olarak devreye girer. Yağ yakma nabız sayısı kişiden kişiye değişiklik gösterir. Kişinin metabolizma hızı ne kadar yüksek ise yağ yakma durumu da o kadar erken başlar.

Yağ Yakma Nabzı
Yaşınız
Alt Sınır
Üst Sınır
nabız sayısı

Yağ Yakma Nabız Sayısı Hesaplayıcı'yı bir örnekle açıklayalım.
30 yaşında olduğunuzu düşünürsek yağ yakma nabız sayısı 114 - 152 arası çıkar. Nabız sayısı 114'ün üzerine çıktığı yağ yakma işlemi başlar.
Sizde bilgilerinizi girerek yağ yakma nabız sayısını öğrenin...
Vücut Yağ Oranı Hesapla
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı