Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Ender Saraç Alkali Su Tarifi

Alkali Su hakkında bir çok yalan yanlış bilgiler dolaşıyor etrafta. Özellikle işin ticaretini yapanlar abarttıkça abartıyor faydalarını. Her derde deva olduğunu söyleyenler bile var. Gözünüzde çok fazla büyütmeyin.
Ender Saraç Alkali Su hakkında son noktayı koydu. Dışarıdan çok fazla para ödemek yerine çok basit malzemelerle evde Alkali Su hazırlayabilirsiniz.
Alkali Su Nedir?

Yanlış beslenme, hastalıklar, stres, çevre şartları nedeniyle vücudumuzun asit dengesi düzensizleşir. Asit dengesinin dengesizleşmesi sonucunda kilo alma, iyileşmeme, depresyon gibi sorunlarla karşılaşırız. Vücut asitlerin bir kısmını dışarı atmada zorlanır. Alkali su toksinlerin ve asitlerin daha kolay dışarı atılmasını sağlayarak bağışıklığı güçlendirir. Hücrelerin su dengesini düzenler. Alkali su içenlerde cilt kurumasında azalmalar görülmüştür. Yağ yaktığı düşünülmektedir. Çünkü asit fazlalığı sonucu metabolizma yavaşlar. Alkali Su ile asit dengesinin tekrar kurulmasıyla metabolizma hızlanır ve yağ yakımı bu şekilde desteklenir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki yazıyı okuyun.

OkuyunAlkali Su Nedir?

Kimler İçmemeli
 • Midelerinde asit azlığı olanlar
 • Yüksek tansiyon hastaları
 • Gün içinde 2 litreden fazla içilmemelidir.
Ender Saraç Alkali Tarifi

Ender Saraç Alkali Su Hazırlama

Artık Evde kolay bir şekilde Alkali Su hazırlayabilirsiniz.

Malzemeler
 • İngiliz Karbonatı
  • Alternatif olarak eczaneden alkali Damla yada Yemek Sodası
 • 2 litre su.
Yapılışı:
2 litre suyun içine 2 kahve kaşığı İngiliz Karbonatı ekleyin ve karıştırın.
En fazla İngiliz karbonatı kullanılmaktadır. İsterseniz eczaneden alabileceğiniz alkali damlalardan 2 damla ile suyunuzu alkali yapabilirsiniz. Evde yemek sodası ile de alkali su hazırlayabilirsiniz.
İçtiğiniz suyu içine tarçın, limon, elma, ayva kabuğu ekleyerek farklı tatlar elde edebilirsiniz. Dilerseniz kahvenizi veya diğer bitki çaylarınızı bu su ile hazırlayabilirsiniz.

 Bir önceki "Sağlıklı Tabak Sağlıklı Beslenme" başlıklı yazımızda 'sağlıklı tabak, porsiyon kontrolü, besin grupları, sağlıklı besinler, beslenme' hakkında bilgiler verildi.
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

1 yorum:

 1. Su arıtma cihazı almayı düşünüyorsunuz ama hangi marka yada nasıl bir arıtma cihazı alacağınıza karar veremediniz yada ne alacağınız tam olarak bilmiyorsanız doğru yerdesiniz. Şimdi bu konudaki yazıyı dikkatlice okursanız alacağınız arıtma cihazından pişman olmayacağınızı garanti ediyoruz.

  A: Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmeli Can Alıcı Noktalar.

  Alacağınız su arıtma cihazı mutlaka Amerikan malı filtre olması gereklidir. Çünkü uzak doğudan gelen su arıtma filtreleri arıtma yapmak yerine tam tersine suyu kirletmektedir. Hiçbir sertifikası olmayan bu filtreler son derece tehlikelidir. USA malı su arıtma cihazı filtreleri üzerinde mutlaka made in USA yazar.

  Membran filtre markası ve türü. Membran filtre mutlaka Dow Filmtec membran tercih edin çünkü en kaliteli usa malı membran filtre filmtec membran filtredir. Ve evsel kullanımlarda 75 gpd yada 100 gpd olan modellerini tercih ediniz.

  Mutlaka ama mutlaka arıtma cihazında Alkali, Mineral, ve Seramik filtre olmasına dikkat ediniz. En kaliteli usa malı filtreler ise Alkalin filtrede pentek,omnipure markalarıdır. Seramik ve Mineral Filtrede ise Purepuro ve RoyalGreen dir. Bu tür filtrelerin bulunduğu arıtma cihazı genelde 7 yada 8 aşama olur. 5 aşamalı yada 4 aşamalı ro cihazlarını kesinlikle kullanmayın çünkü suyun pH değeri 7 nin altında çıkar yani saf sudur. Ama 8 ve 7 filtreli bahsettiğim filtrelerden kullanan cihazlar en az 8 ph maksimum 9 ve 9,5 ph verir. Bu özellikde cihaz markası royal green su arıtma cihazıdır.

  Tatlandırıcı post karbon filtresi mutlaka Omnipure Amerikan malı tatlandırıcı kullanın biraz pahalıdır ama işin hakkını gerçekten vermektedir.

  Kapalı kasa yada açık kasa mı kullanmalıyım bu tamamen görsellikle alakalı bir durumdur tercih size kalmış kapalı kasa bilgisayar kasası gibi bir şekli vardır açık kasa ise 3 tane dikey duran filtresi ve üstünde diğer filtreler ve yanında su tankı vardır. Arıtma kalitesi ikisindede aynıdır. Sadece görüntü farkı vardır.

  Pompalı yada pompasız mı almalıyım? Şimdi su basıncınız düşük ise pompalı modelini alın İstanbul suyu basıncı %98 tüm bölgelerde yüksek pompalı modele gerek yok birde hidrofor varsa binada hiç gerek yok su basıncı yeterli demektir. Bu durum Ankara içinde geçerlidir. Su basıncınız yüksek ise pompasız model kullanıyorsunuz düşük ise pompalı modeli pompa sadece cihaza giren suyun basıncını yükseltmekte.

  Montaj su arıtma cihazı montajı firma tarafından ücretsiz bir şekilde yapılması gerekir. Ürünü satın al sonrada 50-100 tl servis parası ödemek doğru değildir. Servis parası ödettiren firmalar geçici firmalardır sonrasında muhatap bulamazsınız bir ürün satıyorsan ve bu ürünün montajı herkes tarafından yapılmıyorsa mutlaka firma ücretsiz montaj yapmalıdır. Buna dikkat edin royal green su arıtma Türkiye genelinde ücretsiz montaj hizmeti vermektedir.

  Su arıtma cihazı aldınız ve sonrasında filtre bakım maliyetleri makul değer olmalıdır. Örneğin 6-12 ayda bir değişen ilk 3 filtre ön filtrelerin servis dahil toplam bedeli 75-100 tl yi geçmemelidir. Ve 2-3 yılda bir değişen filtrelerden membran filtre 100-150 tl diğer filtrelerde alkali mineral seramik post karbonda birim fiyatı 50-80 tl arasındadır (bu filtre maliyetleri usa malı için verilmiştir uzak doğudan gelen filtre fiyatları 4 katı düşüktür.)

  En iyi ve uzmanların tavsiye ettiği royal green su arıtma cihazlarını sizlere tavsiye ederiz.

  YanıtlaSil

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2018 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı