Yeni Yazılar
Yükleniyor...

Detoks Ne Zaman Yapılır?

Zamanla yediğimiz besinlerden dolayı vücudumuzdaki toksinlerde artış olur. Stres, yanlış ve düzensiz beslenme, katkılı yiyeceklerle oluşan toksinler zamanla böbrek ve karaciğer olmak üzere sağlığımızı olumsuz yönde etkiler. Toksinlerin metabolizmayı yavaşlatmasıyla beraber kilo vermek de zorlaşır. Diyabet, obezite, sindirim sorunları, halsizlik ve daha bir çok hastalığın çıkış noktası da bu toksinlerin vücutta barınmaya devam etmesidir. Detoks yaparak bu toksinleri vücuttan atabiliriz. Peki detoks ne zaman yapılır? Ne zaman yapılırsa daha faydalı olur? Sorularının cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Aynı zamanda Detoks hatalarına dikkat ederek sağlığınızı koruyun.

Detoks Ne Zaman Yapılmalıdır?

Detoks Zamanı Ne Zaman
Detoks programı ayda 1 kere en fazla 1 hafta süreyle yapılmalıdır. Benim tercihim ayda 1 kere 5 günlük olanıdır. Çünkü çok fazla dışarıda yemek yemiyorum ve yediklerime dikkat ediyorum. Siz de kendinize göre bu süreyi ayarlayabilirsiniz.
Detoks kilo vermeye başlamak için bir başlangıçtır. Diyet yapmaya karar verdiyseniz ilk önce detoks ile başlamanızı öneririm. Detoks ile metabolizmanız hızlanacak, toksinler atılacak. Böylece diyetiniz daha etkili hale gelecektir.
detoks zamanı

Detoks Hataları Nelerdir?

 • Detoksu 1 haftadan fazla yapmak.
 • Hızlı yemek yemek ve çiğnemeden besinleri yutmak.
 • Organik olmayan besinlerle detoks yapmak.
 • Stresli ortamlarda durmak.
 • C vitamini olmayan yiyeceklerle detoks yapmak.
 • Sigara ve alkol kullanmak.
 • Doymuş yağ tüketmek.
 • Sık sık dışarıda yemek yemek.
 • Yoğurt, balık ve kuru baklagillerden az tüketmek.
 • Gün içinde az su içmek ve bitki çayları içmemek.
 • Meyve ve sebze ağırlıklık beslenmemek.
Zayıflamak için Detoks Yapılmaz!

Detoks özetle vücuttaki toksinlerden arınmak için yapılır. Sağlıklı zayıflamak düzenli beslenmeyi hayat tarzınıza yansıtmayla olur. Detoks zayıflamak için bir başlangıçtır diyebiliriz. Toksinlerden arınmak içinde bol antioksidana ihtiyacımız vardır. Aldığımız antioksidanların vücudu temizlemesi işleminin adı "detoks"tur.

Detoks, sağlıklı zayıflamayı sağlamak için ilk basamaktır. Diyet yapmaya başlamadan önce detoks yapmanız zayıflama sürecine doğru bir başlangıç yaptığınızı gösterir.
Sık sık dışarıda yemek yiyorsanız, bu aralar kendinizi yorgun hissediyorsanız detoks yapma zamanınız gelmiş demektir.

 Bir önceki "Çalışanlar İçin Beslenme Önerileri?" başlıklı yazımızda 'çalışanlar nasıl beslenmeli, hangi yiyecekleri yemeli, gece çalışanlar için diyet önerileri ' hakkında bilgiler verildi.
©Diyet Evim özel haberidir, izinsiz kullanılamaz.
Facebook’ta DİYET ve ZAYIFLAMA TARİFLERİMİZ için TIKLAYIN
Bu yazıyı beğendiyseniz lütfen paylaşın ⤵
Ana Sayfa

0 yorum:

Yorum Gönder

Okuduğunuz bu yazı hakkında yorum yapmaktan çekinmeyin. Yapacağınız her yorum; bu yazıyı sizin gibi okuyanlar için çok değerlidir. 'Google Hesabınızı'seçerek yorumunuzu bırakın...
***Yazı dışı diğer konular için iletişim sayfasını kullanınız.
*Yaptığınız yoruma cevap yazıldığında mail ile bilgi almak isterseniz 'Beni Bilgilendir' kutucuğunu işaretleyiniz...

 
Diyet Listesi Copyright © 2016 | Sağlıklı Zayıfla Mutlu Kal | www.diyetevim.com
Sitede bulunan tüm bilgiler internetten derlenerek yazılmıştır. Kesinlikle tedavi ve teşhis amacıyla kullanılamaz. Siteyi bilgi edinmek amacıyla kullanınız. Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kopyalanamaz ve yayınlanamaz... DiyetEvim RSSYorum RSSSite MapGoogleBloglovin Yukarı